Основи здоров’я, 1
клас
Тема:Правила користування
громадським транспортом
Мета:
формування ключових
компетентностей:
вміння вчитися – навчати
школярів організовувати свою
навчальну діяльність,
відразу переключатись на нову роботу,
мати власну думку, обґрунтовувати її;
загальнокультурної – використовувати
набуті знання, уміння
під час виконання
соціальних ролей, вчити учнів зв’язно
висловлюватись;
соціальної – сприяти
набуттю навичок правомірної поведінки,
розвивати у школярів здатність адекватно
оцінювати свою
поведінку;
здоров’язбережувальної –
працювати над удосконаленням
соціальної та духовної
складової здоров’я;
інформаційно-комунікативної
– навчати
учнів аналізувати й
відстоювати потрібну
інформацію, переносити набутий
життєвий досвід у нову ситуацію;
формування предметних
компетентностей: ознайомити учнів
із видами громадського
транспорту, допомогти їм засвоїти
правила поведінки і користування громадським
транспортом,
посадки і підготовки до виходу; розвивати спостережливість,
самостійність; виховувати культуру поведінки у громадському
транспорті.
Обладнання: предметні
малюнки, загадки, картки, зошити з друкованою
основою, комп’ютер,
презентація, тестові завдання.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І.
Організаційний момент
II. Актуалізація
опорних знань та мотивація навчальної діяльності
1. Робота над
загадками
- Дім по вулиці повзе, на роботу всіх везе.
Не на курячих ногах, у гумових чобітках. (Автобус)
- Маленькі будиночки містом біжать,
Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Трамвай)
- Має він салон місткий, комфортабельний, зручний.
За маршрутом він іде, струм від дроту він бере. (Тролейбус)
- Під землею справжнє диво – все там чисто і красиво,
А в тунелях залізниця: поїзд хутко скрізь домчиться. (Метро)
2. Бесіда
— Яку загальну назву можна добрати до цих відгадок?
— Які види транспорту вам відомі? (Залізничний,
морський, річковий, повітряний, автомобільний. Усі автомобілі можна поділити
на вантажні, пасажирські та спеціальні.)
— Які види транспорту були в давнину? (Презентація)
III. Повідомлення
теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види громадського
транспорту, вивчите правила поведінки і користування громадським транспортом.
IV. Вивчення нового
матеріалу
1. Вправа «Гронування» - Громадський
транспорт
— Які види громадського транспорту вам відомі?
(Картки: метро, автобус, тролейбус, трамвай, таксі,
мікроавтобус, пасажирський літак, теплохід, пасажирський поїзд).
2. Робота з
підручником, ст. 96, бесіда за малюнками.
3. Робота в зошитах з
друкованою основою, ст. 50.
- Позначте, якими видами транспорту користуються мешканці
твоєї місцевості.