20 січня 2021 р.

Календарне планування. НУШ, 1 клас, ІІ семестр (за програмою Р. Б. Шияна)

 

1. Українська мова. за підручником "Українська мова. Буквар: Ч. 2" авт. І. О. Большакова, М. С. Пристінська.

2. Математика за підручником О.М. Гісь, І.В. Філяк "Математика, 1 клас" та робочим зошитом О.М. Гісь, І.В. Філяк, М.М. Зелінська "Математика. Робочий зошит, 1 клас". 

3. Інтегрований курс «Я досліджую світ» за підручником "Інтегрований курс «Я досліджую світ»" авт. І.О. Большакова, М.С. Пристінська.

4. Мистецтво за підручником Л. Масол, М. Гайдамака, О. Колотило.

5. Фізична культура.

6. Календарно-тематичне планування за альбомом-посібником "Маленький трудівничок" Л. Роговської для 1 класу «Технології» ( 1 година на тиждень).

 

(с) Всеосвіта

18 січня 2021 р.

Як організувати дистанційне навчання учнів — покрокова інструкція

 

Вміти ефективно працювати на відстані, добре розумітися на технологіях та бути медіаграмотним — надважливі навички 21 століття. Зараз перед кожним вчителем України постало випробування, як відпрацювати ці навички разом з учнями в реальному часі під час дистанційного навчання. Перед вами покрокова інструкція від вчителя, фіналіста Global Teacher Prize Ukraine, Юрія Гайдученка.

Крок 1

Видихніть і занотуйте стратегію

Головне кредо для освітян в умовах тривалого карантину — «Без паніки». Видихніть, заземліться, заваріть улюбленого чаю та перш за все напишіть для себе інструкцію про те, за яким принципом влаштуєте навчання у своєму класі. Свідома та відповідальна робота вчителя під час дистанційного навчання напряму відобразиться на роботі учня.

Нам треба буде не тільки давати навчальні матеріали школярам, а й допомагати та моніторити успішність. Для дітей це такий же незвичайний вид діяльності, як і для вас.

Можна розробити ментальну карту в Mindomo, на якій детально розписати етапи дистанційного навчання. У процесі додавати посилання та завдання, які дітям потрібно буде зробити. За вашим бажанням цю карту можна переслати дітям, щоб вони розуміли, які етапи роботи на них чекають.

Крок 2

Виберіть найзручніший інструмент взаємодії з учнями

…У державних школах

ClassDojo

Це закрита освітня соцмережа, розроблена британськими вчителями та IT-технологами, яка має високий ступінь захисту особистих даних. Особисто для мене платформа для дистанційного навчання ClassDojo — найзручніша. Вона пристосована для стаціонарних ПК, ноутбуків, планшетів і мобільних телефонів (для останніх треба буде завантажити застосунок).

Принцип роботи простий і зручний: вчитель реєструється на платформі, створює свій «Клас», додає учнів та розсилає їм посилання на «Клас». Для зручності вчителя-предметника це посилання можна скинути у Viber-групу, де з усіма учнями класу спілкується класний керівник.

Комунікація вчителів і учнів відбуватиметься наступним чином: учасники «Класу» будуть бачити публікації від вчителя в хронологічному порядку. Це дещо схоже на звичну всім нам стрічку новин у соцмережах. Вчитель зможе прикріпити до матеріалів та завдань PDF-файли, посилання на вебресурси.

Окрема опція платформи — створення завдань чотирьох типів. Учень може написати роботу й прикріпити файл або намалювати роботу, сфотографувати чи зняти коротке відео. Вчитель одразу може побачити, яке саме завдання виконав учень.

Великий плюс — можливість спілкування учнів на сторінці «Класу»: після того як вчитель створив пост, школярі можуть його коментувати. Педагог може їм щось пояснювати там само.