29 квітня 2016 р.

Декорування Великодніх яєць

Варіантів декору пасхального яйця дуже багато. Вони залежать від того, які матеріали використовувати: папір, вишивку, просто нитки або бісер.
Пропоную кілька варіантів.

Великодні яйця з бісеру

Великодні яйця з вишивкою

Великодні яйця з фетру та флісу

В’язані Великодні яйця

Великоднє яйце з ниток
  

Великоднє яйце в техніці Орігамі

Великоднє яйце в техніці Квілінг
  

Великодні кошики
  

Завантажити повністю

* Використано матеріали інтернету.

26 квітня 2016 р.

Майстер-клас: Підставки з фетру для Великодніх яєць


Матеріали та інструменти для роботи:

– Підкладка від коробки цукерок
– Фетр
– Різні декоративні елементи ( намистинки, тичинки, квіточки, стрічки і т.п.)
– Клей для фетру
– Картон
– Крейда або олівець
– Нитки, голка
– Ножиці
– Лінійка
– Шпильки кравецькі (4-5 штук)
– Лекало для основи

25 квітня 2016 р.

Виховна година «Чорнобиль не має минулого»


Мета: Розширити знання дітей про Чорнобильську трагедію, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди немає. Вчити застосовувати у повсякденному житті елементарні радіаційно-гігієнічні навички. Виховувати любов до рідного краю, природи; виховувати у дітей людяність, доброту.

Хід заняття

  1.   Було собі в Україні місто Чорнобиль. Затишне, красиве. Та біля нього побудували атомну станцію.
   Сталася аварія на атомній станції. Багато земель Укараїни стали брудні. На них не можна сіяти, пасти худобу. На заражених землях нікому тепер не можна жити. Ті землі треба лікувати. Чорнобиль — тепер велика рана України.
    Чорнобиль походить від назви гіркого полину чорнобилки. Спочатку так іменувалося давнє поселення, потім — місто, а згодом — і атомна електростанція.
    26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася найбільша катастрофа сторіччя. Це була трагедія не тільки для України, а й для всього людства. Найбільшому радіоактивному забрудненню піддались області України, Білорусі, Росії. Це територія з населенням 7,1 млн осіб, із них 3 млн дітей. — Діти, а ви знаєте, що означає слово «радіація»? Слово «радіація» походить від латинського слова «радіус», що означає «промінь». Тобто те, що рухається у просторі, як промінь світла. Аварія на Чорнобильській АЕС, смертоносне полум'я зловісної пожежі висвітило кожного, хто там працював і жив, виділило перших із перших. Вони, ризикуючи своїм життям, кинулися до реактора, аби своїми грудьми відвернути трагедію.


* Використано матеріали інтернету.

22 квітня 2016 р.

Виховна година «День Землі»


Мета: виховувати в учнів любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, викликати почуття відповідальності за майбутнє нашої планети - Землі.

Хід заняття

    22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

- На всій планеті у цей день весняний
Святкується щорічний День Землі.
І недаремно квітень буйнотравий
До цього дня прикрашає її.
- Дерева вже убрані буйним листом,
Черемха біла, яблуні цвітуть!
Кульбаба жовтим сонячним намистом
Розсипалась по луках. Весно, будь!
(звучать веснянки)
- Є у Космосі зорі великі й малі,
Є холодні й гарячі планети.
Я – Людина! Живу на казковій Землі
І пізнати всі мрію секрети.
З чого зроблена наша планета жива?
Таємниці я хочу відкрити.
І чому є повітря, вода і трава –
Всі умови для того, щоб жити?

1-й ведучий. Сьогодні День Землі. Давайте, дорогі друзі, пройдемося стежками рідної землі, переглянемо ще раз її скарби, щедро даровані матінкою-природою. Це наша перша подорож до лісу. Це особливий, безконечно добрий і щедрий світ, який не просить нічого і дає людям так багато!

2-й ведучий. Той, хто рубає дерево – скорочує власне життя – так кажуть у народі. Ми юні, нам жити на цій Землі, тож давайте садити дерева для себе, для своїх онуків і правнуків. Ще не пізно – посадіть біля річки калину, вербу, біля хати – яблуню.

3-й ведучий. Вода – найпоширеніша на Землі речовина. Життя без неї неможливе. В Україні головними постачальниками води є такі річки як Дніпро, Дунай, Дністер, Південний Буг, Тиса, Прут та інші. Україна багата і на невеличкі річки, яких нараховується 63 тисячі. Саме в долинах малих річок проживає 90% населення України. Збереження і оздоровлення цих річок – одна з найгостріших проблем нашої молодої держави.


* Використано матеріали інтернету.